Jaką biżuterię kupić na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej to niemały dylemat i trudny wybór. Chcielibyśmy żeby spełniał określone funkcje i służył na długo. Podpowiemy co można wybrać spośród tak szerokiej oferty na rynku.

Biżuteria idealna na prezent.

Klasycznym i zarazem idealnym podarunkiem, który podkreśli podniosłość i duchowość wydarzenia jest biżuteria. Prezent, który będzie odpowiednio dobrany, stanie się pamiątką na długi czas.

Idealnym prezentem będą delikatne łańcuszki z zawieszkami np. serce, krzyż. Najpopularniejsze sploty łańcuszków, które spodobają się zarówno dziewczynce, jak i chłopcu to splot rolo i pancerka.

Biżuteria komunijna złota czy srebrna?

Wybór biżuterii często determinuje jej cena. Warto zastanowić się na jaki kruszec chcemy się zdecydować. Szlachetne materiały takie jak złoto i srebro, dają nam gwarancje długotrwałości i jakości. Najczęściej wybieraną próbą w złocie jest 585, jest to również inwestycja na przyszłość.

Złoto od wieków było metalem wzbudzającym zachwyt i wywierającym magnetyczny wpływ na wszystkich, którzy je noszą.

W srebrze najczęściej wybierana jest próba 925. Srebro to trwały, a zarazem bardzo klasyczny materiał, który pozwala na eksperymentowanie i tworzenie nietuzinkowych wzorów i form. 

Decyzja, który kruszec wybrać, należy do obdarowującego. Pamiętajmy, że i jeden i drugi wybór będzie właściwy.

Prezent na Komunię dla dziewczynki i chłopca.

Wśród pamiątkowych propozycji dla chłopca, najbardziej popularnym i lubianym jest łańcuszek z krzyżykiem lub medalikiem. Splot łańcuszka może być delikatny lub bardziej masywny. Równie dobrze będzie prezentował się sam łańcuszek, da on późniejszą możliwość indywidualnego doboru zawieszki. Warto zastanowić się jaką kwotę możemy przeznaczyć na prezent oraz dowiedzieć się o ewentualnych uczuleniach na niektóre surowce.

Dla dziewczynki, idealnym pomysłem będą złote lub srebrne kolczyki. Klasycznie i najbezpieczniej jest wybrać motyw serc – gładkie lub z białymi cyrkoniami. Dla miłośniczki zwierząt świetnie sprawdzi się motyw, motylków, jednorożców lub innych ulubionych zwierząt. Warto zdecydować się na srebrne lub złote kolczyki zapinane na sztyft, malutkie kółka lub wygodne bigle.

Stosując się do powyższych rad, możemy mieć pewność, że wybierzemy prezent idealny.

Tekst się spodobał?
Podziel się z innymi

Zapisz się do kącika Laprii
 Otrzymuj powiadomienia o nowym artykule


Loading